TOP 8 NETFLIXA NA LATO
- Czerwiec 12, 2018

TOP 8 NETFLIXA NA LATO

Na całe szczęście zbliżają się wakacje, a wraz z nimi dużo wolnego czasu. Czasu, który można zmarnować z czystym sumieniem na dobre produkcje. Na mojej liście filmów i serialni, które chcę zobaczyć  wciąż przybywa, ale poniżej zostawiam Wam te, które już skradły moje serce.

 

 

 1. Stranger Things (2016)

Serial, który okazał się wielkim sukcesem produkcji. Losy braci Duffer zyskały poklask wśród publiczności  dzięki nostalgicznej historii pięknie opakowanej w popkulturową esencję lat 80. Zdecydowanie do obejrzenia na raz!

 1. The Crown (2016)

To moja kolejna perełka wśród seriali. Mogliście zauważyć to w moich wcześniejszych fascynacjach. Urzekło mnie w nim dosłownie wszystko. Każdego dolara ze 100 milionów budżetu widać na ekranie. Zarówno w kostiumach, jak i szerokich ujęciach z setkami statystów. Bez lukru, ale i bez złośliwości.

 1. Orange Is the New Black (2013)

Komediodramat oparty na bestsellerowych wspomnieniach autorstwa Piper Kerman. Bohaterka musi zamienić wygodne życie w Nowym Jorku na pomarańczowy kombinezon i społeczność więzienną. Z czasem zaczyna kwestionować wszystko, w co dotąd wierzyła i tworzyć sojusze z grupą ekscentrycznych i szczerych do bólu więźniarek.

 

 

 1. The Fundamentals of Caring (2016)

Film, który trafił przed moje oczy przypadkiem i całkowicie skradł moje serce szczerością i fantastycznym poczuciem humoru. Historia mężczyzny, który po wielu życiowych zakrętach spotyka młodego chłopaka chorego na dystrofię mięśniową. Osobiście uważam, że najbardziej wartościową zaletą tej ekranizacji jest postawienie ludzi na równi bez względu na ich sytuację, w której się znaleźli.

 1. Okja (2017)

Kolejna ekranizacja, którą mogliście u mnie znaleźć. Opowieść o wyhodowanej na potrzeby mięsnego przetwórstwa Okji oraz opiekującej się nią Miji  ma w sobie absolutnie wszystko, czym oddycha kino familijne najwyższej próby: pociągniętych grubą kreską, a jednocześnie pełnokrwistych bohaterów, zainscenizowaną z finezją akcję, niegłupie, proekologiczne przesłanie oraz wywrotkę zwariowanych pomysłów.

 1. 3% (2016)

Wydarzenia z  niedalekiej przyszłości, w której elita zamieszkuje rajską wyspę z dala od przeludnionych slumsów. Każdy dostaje jedną szansę, aby dołączyć do 3% tych uwolnionych od brudu i ubóstwa. I pomimo, iż uważam, że drugi sezon można skleić w jeden pełnometrażowy film to absolutnie oddaje się tej historii.

 

 

 1. To the Bone (2017)

W „Aż do kości” można podziwiać przełomową kreację Lily Collins. Błyskotliwy scenariusz stanowi gwarancję nieoczekiwanych zwrotów akcji, zaś sam film w wyraźny sposób pokazuje, z jakimi trudnościami muszą się mierzyć młode dziewczyny pragnące sprostać zarówno własnym, jak i społecznym oczekiwaniom na temat piękna.

 1. The Most Hated Woman in America (2017)

Historia Madalyn Murray O’Hair, zdeklarowanej ateistki, począwszy od słynnych batalii sądowych po zuchwałe porwanie bardzo dobrze trzyma uwagę widza. ,,Najbardziej znienawidzona kobieta Ameryki” to zdecydowanie produkcja, która zostawia w nas ogromny wdzięk i przemyślenia.

 

Miłego seansu i dobrego życia!

By Anna

 

16 thoughts on “TOP 8 NETFLIXA NA LATO”

 1. z wymienionych to oglądałam stranger things, ale polecam jeszcze DARK. słyszałam o orange is the new black i 3%, ale nie oglądałam. to the bone raczej nie obejrzę.

 2. Ja miałam wakacje od maja i właśnie mi się kończą bo niedługo zaczynam pracę. Oglądałam stranger things i Orange is the New black. Super Seriale! Buziaki 🙂

 3. Musze przyznać, że nie oglądam seriali na Netflixie ale bardzo zaciekawił mnie ten 3%.
  http://www.malgorzatt.pl

 4. Już na którymś blogu czytam o orange is new black i przyznam szczerze, że muszę go obejrzeć podczas urlopu 🙂
  Fajne zestawienie, każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Mi szczególnie przyda się właśnie dlatego, że niedługo planuję urlop i przyznam, że mam ochotę tylko na błogie lenistwo 🙂