Jak dobrze zaplanować wakacje?
- Kwiecień 12, 2018

Jak dobrze zaplanować wakacje?

W końcu zawitało do nas wiosenne słońce, a to oznacza, że przyszedł czas na wyznaczanie nowych planów wakacyjnych! Dla wszystkich, którzy wpadają z wiru pracy w wir urlopu mam kilka sprawdzonych rad.

 

 

Po pierwsze
Określ swój budżet. Nie ma nic gorszego jak wymarzony urlop przesunięty na kolejny rok. Bądź w tej kwestii szczery sam ze sobą. Nie warto go ani zaniżać, ani zawyżać. Świadome rozplanowanie finansów pozwoli Ci na lepszą organizację atrakcji.

Po drugie
Podejmij decyzję jaki rodzaj podróży Cię najbardziej interesuje – chcesz całą organizacje brać na siebie czy skorzystać z biura podróży. Przy drugiej opcji zwróć uwagę czy dane biuro ma dobre opnie i korzystne oferty. Jednym z najbardziej popularnych i cieszących się bardzo dobrą opinią jest biuro ITAKA z korzystną ofertą last minute klik. Jest to świetna opcja dla tych, którzy łapią okazje i nie planują wakacji już od połowy grudnia.

Przy planowaniu samodzielnym jest zdecydowanie więcej pracy. Zwróć uwagę jaki hotel wybierasz, gdzie zamierzasz jeść i jakie atrakcje znajdują się w danym miejscu, które są warte Twojej uwagi. I najważniejsze – zrób z tego rachunek i dostosuj do swojego budżetu, którym dysponujesz. Często sprawia to wiele problemów organizacyjnych, szczególnie przy rezerwacjach i Twoich wątpliwościach względem danych miejsc. Dlatego biura podróży są o krok do przodu. W przypadku ITAKI możesz spokojnie zadać nurtujące Cię pytanie o każdej porze kontaktując się z nimi poprzez stronę internetową. Dodatkowo na klientów czeka wiele zniżek i promocji – sam zobacz  klik.

 

 

Po trzecie i najważniejsze
Zostaw zmartwienia w domu i ciesz się wolną chwilą. W końcu urlop to czas odpoczynku, dla jednych w formie aktywnej a drugich statycznej.

Osobiście uważam, że każda pora jest dobra na podróż. I muszę przyznać, że moją ulubioną jest maj – mam sentyment do tego miesiąca. Nie tylko dlatego, że wszystko zaczyna robić się kolorowe na drzewach, ale również przez sprzyjający wyjazdom długi majowy weekend. Ostatni spędziłam w Barcelonie i fantastycznie go wspominam, co też znajdziecie we wcześniejszych wpisach. Teraz czas na kolejną majówkę, a dla każdego kto jeszcze nie ma planów biuro ITAKA ma fantastyczne oferty klik.

 

 

Są takie miejsca na mapie, do których lubię wracać bardziej lub mniej, ale zawsze jestem pierwsza w kolejce do podróży w nieznane, bo przecież po to się podróżuje, by kiedyś powiedzieć – to tutaj.

 

Cudownych podróży i dobrego życia!

4 thoughts on “Jak dobrze zaplanować wakacje?”

  1. mój sposób to wybór miejsca marzeń, zbieranie $$ na opłaty + wydatki. I tutaj konczy się planowanie, reszta to spontaniczność :))

  2. Świetny post! Bardzo fajnie się czyta 🙂 U nas aktualnie dochodzi jeszcze podpunkt w planowaniu jakim jest dziecko haha 🙂 Pierwsze podróże dopiero przed nami, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni, bo wszystko zależy od odpowiedniej organizacji i…oczywiście dobrego nastawienia 🙂 Pozdrawiam!