Pewnego dnia na łyżwach – pasje zimą
- Luty 9, 2017

Pewnego dnia na łyżwach – pasje zimą

Odnajdywanie dobrych stron w każdej porze roku to fantastyczna rozrywka. Zima wcale nie musi być straszna, ponura, szara i smutna. To właśnie ona jest pełna uroku, delikatnych płatków, kolorowych światełek, gorącej czekolady i fantastycznego klimatu. Dobrze jest siedzieć przy kominku z gorącą herbatą owiniętym kocem i pochłaniającą nas książką, ale to tylko jedna strona medalu.

Tak się złożyło, że oboje kochamy zimę za możliwość założenia łyżew. Jest w nich pewna magia, która powoduje ogromny uśmiech pomimo tego zimnego powietrza, które wpada Ci do płuc, zmarzniętych dłoni, a czasem nieoczekiwanych upadków. Dają poczucie ogromnej wolności, przestrzeni i wiary. Chociaż bywa, że lądujesz na lodzie z olbrzymim impetem, to nie poddajesz się, bo z nimi jest jak z życiem, ciągle pędzisz, nie wiesz za czym, cieszysz się chwilą, a raz na jakiś czas ponosisz porażkę, po której się podnosisz, bo przecież bez nich przestałbyś doceniać to, co masz.

Korzystając z tego, że oboje byliśmy w Krakowie wybraliśmy lodowisko znajdujące się w parku Jordana, przyznając, że mamy do niego lekką słabość. Wybudowane alejki wypełnione lodem, piękne światełka nad nami i masa uśmiechniętych twarzy. Reset. Są takie tygodnie, w których dajesz z siebie maksimum, dzień po dniu, a wtedy znajdź dwie godziny, wyłącz się ze świata, załóż łyżwy, daj sobie odpocząć, a potem wróć i pracuj tak samo ciężko, zrób to!

Jazda na łyżwach to nie tylko zabawa, to twój wkład we własne zdrowie. Poprawiasz kondycję, koordynację ruchową, dotleniasz organizm, tracisz kalorie i wyrabiasz zgrabną sylwetkę. Chociaż wielu z was uważa, że podczas jazdy pracują głównie mięśnie nóg, to jest to myśl błędna. To nieustanne napięcie całego ciała, utrzymywanie równowagi  i wzmacnianie mięśni kręgosłupa.

Spontaniczne rzeczy sprawiają, że oczy nam się mocniej błyszczą, usta szerzej śmieją, a serce szybciej bije!

Dobrego życia!

4 thoughts on “Pewnego dnia na łyżwach – pasje zimą”

 1. Planowałam tej zimy wybrać się na łyżwy, ale czy to się uda to nie wiem… Brakuje mi kompana, który by się ze mną wybrał. Dobrze by było, gdyby umiał jeździć, bo u mnie z tym słabo, ale za to chęci mam wielkie! 🙂 Przepiękne zdjęcia!

  https://callmefashionblogger.blogspot.com

 2. Zawsze bałem się podjąć jazdy na łyżwach. Uważałem, że to totalnie nie dla mnie. Wszystko, tylko nie to. Ilekroć myślałem, że lód pode mną pęknie. Z drugiej strony nie miałem też takiej bliższej osoby, która mogłaby nauczyć mnie jeździć. Poświęciła mi trochę czasu, aby czegoś mnie nauczyć.
  Na szczęście znalazłem taką osobę, dzięki której odważyłem się stanąć na lodzie. Osobę, której chyba całkiem na mnie zależy! I nie powiem, pierwszy raz był dla mnie całkiem przerażający, ale… zmieniło się to w przyjemną randkę! I upadłem wtedy tylko dwa razy!
  Ostatnio odważyłem się i nie jeździłem przy barierach. To było dla mnie wyzwanie, ale pokazałem sobie (i nie tylko), że jak się bardzo chce, to wszystko da się zrobić. Potrzeba tylko czasu i chęci, a wszystko skończy się dobrze!

 3. By checking out a uniform exercise routine, you’ll be able to significantly reduce your weight within half a year with a year.
  You will quickly become frustrated in case you take up a new diet, join a gym, commence a Sunday hike
  and commit with a new weight-loss wardrobe alll at once.

  This is often a super high protein diet that will need limitiong your carbohydrate intake to small amounts. http://travisewmb471blog.qowap.com/974151/muscle-building-principles